Znojemská vína a vinařství

Vinice Šobes Znojmo - Ubytování Vranov nad Dyjí, penzion Vranov nad Dyjí

Navštívit Znojmo a neochutnat lahodné znojemské víno je asi totéž jako navštívit Paříž a nevidět Eiffelovku. Přijeďte tedy a ochutnejte, jste vítáni, ať přicházíte odkudkoli.

Znojemsko a víno patří k sobě

Znojmo a jeho okolí se stalo významným vinařským střediskem již v dávných dobách. Dochované záznamy jsou spojovány zejména s premonstrátským klášterem Louka, kde je dnes zpřístupněna expozice historie vinařství. Na slunném úbočí Dyje přímo v Národním parku Podyjí Vás čeká jedna z nejstarších a snad i nejlepších vinic Evropy – Šobes. Neochutnat jedinečné šobeské víno by bylo opravdu škoda.

(Zdroj: www.vinazmoravy.cz, Poklady vinice Šobes, foto © Agentura Bravissimo)

Historie i tradice - znojemské vinobraní

Znojemské historické vinobraní - Ubytování Vranov nad Dyjí, penzion Vranov nad Dyjí

Slova víno, vinné sklepy, vinařství a vinobraní jsou ve spojitosti s městem Znojmo zmiňována dnes a denně, frekvence se ale ještě mnohonásobně zvyšuje vždy koncem léta, kdy vrcholí každoroční přípravy na tradiční zářijové znojemské vinobraní - fotogalerie.

(Zdroj: www.znojmocity.cz, Znojemské historické vinobraní)

Lahodná znojemská vína pro Vás

Ubytování Vranov nad Dyjí, penzion Vranov nad Dyjí

Pro Znojemsko jako jednu ze čtyř podoblastí moravské vinařské oblasti jsou typická zejména bílá aromatická vína: Veltlínské zelené, Müller Thurgau, Sauvignon či Ryzlink rýnský. Význačnou kvalitu docilují i odrůdy Rulandské bílé, Rulandské šedé, Rulandské modré a Frankovka.

Naše minivinotéka má pro Vás připravenu nabídku dvou prestižních znojemských vinařství doplněnou o ukázku produkce malého, ale o to zajímavějšího vinařství s tradiční metodou zpracování vína:

  • Vinařství Vaněk Vrbovec
  • Vinařství Waldberg Vrbovec s.r.o.
  • Znovín Znojmo, a.s.

Bude nás velmi těšit, jestliže Vám znojemská vína zachutnají. Pokud si vyberete předem, rádi Vám víno připravíme na Váš pokoj ještě před Vaším příjezdem. Dobré víno se může stát i vítaným dárkem pro Vaše blízké nebo přátele, či suvenýrem z Vašeho pobytu v Podyjí. Jsme samozřejmě připraveni vyplnit v tomto smyslu snad všechna Vaše přání.

Přijeďte, těšíme se na Vaši návštěvu!

nahoru