Národní park Podyjí-Thayatal - turistika i nordic walking

Národní park Podyjí-Thayatal - turistika i nordic walking, turistické trasy Podyjí

Národní park Podyjí je sice nejmenším národním parkem na území naší republiky, ale přesto nebo možná právě proto by neměl uniknout Vaší pozornosti. Čekají Vás tu přehledně značené turistické stezky, které spojují oba národní parky lemující tok řeky Dyje – NP Podyjí i rakouský NPThayatal. Přirozeně kopcovitý terén s řadou převýšení nabízí různě náročné turistické trasy i pro stále populárnější nordic walking. „Svou“ trasu si tu vybere opravdu každý a trocha chůze s pomocí speciálních holí dostane Váš organismus do příjemných obrátek.

Záleží jen na Vás, zda se vydáte na kratší pohodlnou procházku, celodenní výlet nebo u nás strávíte třeba celý týden. Nepotřebujete chystat žádné složité vybavení, hůlky dimenzované přesně pro Vaši výšku Vám rádi zapůjčíme a budete-li si přát, rádi Vás do tajů tohoto jedinečného způsobu pohybu zasvětíme.

Proč fandíme nordic walking?

Národní park Podyjí-Thayatal - turistika i nordic walking, turistické trasy Podyjí

  • Nordic walking není nijak náročný na Váš čas, vybavení ani aktuální fyzickou kondici.
  • Nordic walking má pozitivní vliv na Vaše zdraví i duševní pohodu – bez ohledu na to, zda je Vám 20 nebo 80 let.
  • Nordic walking Vám dokáže pomoci s mnoha zdravotními problémy, jako jsou nadváha, bolesti zad, ochablé svalstvo, stres, nervozita, špatný spánek…
  • Nordic walking můžete provozovat opravdu všude – na horách i u moře, v přírodě i ve městě.
  • Nordic walking Vás unaví velmi příjemným způsobem. Intenzitu „cvičení“ si totiž řídíte sami bez ohledu na ostatní a navíc přitom můžete s přáteli či Vašimi blízkým probrat spoustu zajímavých témat.

Správná technika severské chůze / nordic walkingu (zdroj: www.teleskopickehole.cz)

Dostali jste chuť vyzkoušet to také? Přijeďte, těšíme se na Vaši návštěvu!

nahoru