Jižní Morava plná zážitků

Ubytování Vranov nad Dyjí, penzion Vranov nad Dyjí, dovolená s dětmi Vranov Jižní Morava

"Motto: Není na Moravě krajiny, jež by se mohla rovnati Podyjí krásou a bohatstvím rozmanitých partií, množstvím hradů a zámků..."
Průvodce Podyjím slovem i obrazem, 1923

Morava na samém jihu naší republiky bývá vnímána jako úrodná nížina plná vinic a sladkého ovoce. Jižní Morava ale umí být i jiná – překvapí Vás strmými údolími a hlubokými lesy, skalními ostrohy i romantickými meandry řeky. Takové je Podyjí v místech, kde si Jižní Morava přes řeku Dyji podává ruku se sousedním Rakouskem.

Jižní Morava – Vaše strategické místo v srdci Podyjí

Ubytování Vranov nad Dyjí, penzion Vranov nad Dyjí, dovolená s dětmi Vranov Jižní Morava

Vranov nad Dyjí tvoří přirozené centrum regionu Podyjí - Thayatal. Hranici mezi Jižní Moravou a rakouským regionem Waldviertel tu tvoří přímo řeka Dyje - Thaya. Pokud si Vranov zvolíte jako „základní tábor“, budete mít okolní zajímavé turistické cíle celého Podyjí doslova na dosah.

PENZION JELEN *** Vám poskytne nejen ubytování s výhledem na vranovský zámek přímo z oken Vašeho pokoje či zahrady, ale i výbornou výchozí polohu pro Vaše plánované aktivity - výlety do přírody (Národní park Podyjí / Thayatal) a za poznáním (hrady a zámky podél řeky Dyje, historické město Znojmo, památky Unesco (Telč, Třebíč a Lednicko-Valtický areál) i odpočinkový relax (Vranovská přehrada, termální lázně Laa an der Thaya).

Chybět ale samozřejmě nemůže ani lahodné moravské víno. Jižní Morava Vám prostě u nás ukáže jen to nejlepší – přijeďte a přesvědčte se sami!

nahoru